Biograd na Moru – ubytování, apartmány, dovolená


Biograd na Moru je malebné město a přístav v Severní Dalmácii, které se nachází několik desítek kilometrů od Zadaru a leží na pobřeží Pašmanského průlivu (Pašmanski kanal), mezi pevninou a ostrovem Pašman, který je vzdálen pouhé 3 kilometry. V průlivu jsou rozesety malé ostrůvky, přičemž přímo před Biogradem se nachází ostrovy Planac a Sveta Katarina s majákem. Biograd je tradiční, velmi pěkně upravené letovisko s bohatou vegetací, krásnými plážemi a množstvím zábavních a sportovních aktivit. V posledních letech se oblíbenost tohoto místa zvýšila díky otevření FunParku Biograd, největšího zábavního parku v Chorvatsku, který nabízí nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Počasí v Biograd na Moru je většinou slunečné a teplé, což je perfektní pro letní dovolenou. Pláž v Biograd na Moru je krásná a čistá, ideální pro odpočinek a vodní sporty.

Historické centrum města se rozkládá na malebném poloostrůvku, zatímco nové části se postupně rozrůstají na přilehlé pevnině. Biograd na Moru je také vyhledávanou jachtařskou destinací díky dvěma jachtařským přístavům – marinám, které zaplňují zátoku severně od starého města. Z místního přístavu vyplouvají trajekty do Tkonu na ostrově Pašman, což umožňuje snadný přístup k dalším ostrovním dobrodružstvím. Město má výborné dopravní spojení do vnitrozemí: v těsné blízkosti vede Jadranská magistrála (D8) a dálnice Záhřeb – Split (exit Benkovac) je vzdálena necelých 20 kilometrů.

Biograd na Moru je ideálním východiskem pro lodní výlety do národního parku Kornati, který je známý svým úchvatným přírodním bohatstvím a křišťálově čistým mořem. Navíc má město ideální polohu pro návštěvu dalších chráněných území na pevnině, jako jsou národní parky Paklenica a Krka a Chráněná krajinná oblast Vranské jezero. Podél pobřeží vede dlouhá promenáda, která se táhne od pláže Bošana na severu až do zátoky Soline na jihu. Z promenády se otevírají nádherné výhledy na ostrůvky Planac a Sveta Katarina s majákem a v pozadí se tyčí majestátní ostrov Pašman.

Ubytování v Biograd na Moru zahrnuje hotely, penziony i apartmány, které vyhoví každému rozpočtu. Dovolená v Biograd na Moru je ideální volbou pro rodiny, páry i jednotlivce, kteří hledají relaxaci a dobrodružství. Ubytování v soukromí u moře je skvělou volbou pro ty, kteří preferují klid a soukromí. Apartmány v Biograd na Moru poskytují pohodlné a prostorné ubytování s výhledem na moře. Biograd na Moru nabízí také ubytování na pláži, pokud hledáte levné ubytování, najdete zde mnoho možností za příznivé ceny. Last minute nabídky Biograd na Moru umožňují spontánní cestovatelům najít skvělé ubytování za výhodné ceny.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny