Brač – ubytování, dovolená, apartmány

Ostrov Brač je třetím největším ostrovem v celém jadranském souostroví. Na severu se mírně svažuje k moři, na jihu se svažuje velmi strmě. Pokud se chcete pokochat pěkným výhledem, navštivte nejvyšší bod ostrova, Vidovu Goru (780 m n. m.). Brač je typický vápencový ostrov s převážně skalnatým terénem, lesy pokrývají téměř 25 % povrchu ostrova. Ostrov je závislý na zásobování vodou podmořským potrubím z pevniny. Na většině ostrova jsou krásné pláže s drobnými oblázky a pískem. Největší atrakcí je pláž Zlatni rat, která mění svůj tvar podle větru a mořských proudů a je považována za nejkrásnější pláž na Jadranu. Na ostrově rostou olivovníky, vinná réva, třešně a mandloně. Rozšířený je také chov ovcí a rybolov včetně zpracování ryb. Provozuje se také těžba kamene. Robinzonáda na ostrově Brač láká dobrodružné cestovatele, kteří hledají odlehlá a přírodní místa pro dovolenou.

Vesnice a osady si z velké části zachovaly svůj typický dalmatský ráz. Brač je přitažlivý také pro své četné architektonické památky: ilyrské (kyklopské) hradby, opevněné osady zvané gradiny, nízké domy kruhového půdorysu z místního lomového kamene zvané bunja. Po Římanech zde zůstaly četné sarkofágy, dvě mauzolea a zbytky dalších staveb. Starokřesťanské období reprezentují zbytky svatyní, starochorvatské období starobylé kostely. K nejatraktivnějším památkám patří skalní klášter Blaca.

Podle oficiálních statistik má ostrov Brač více než 14 000 obyvatel, správním střediskem je Supetar, důležitou roli hrají také Pučišća, Nerežišća a Selce. Nejznámějšími letovisky jsou Supetar a Bol, dalšími jsou Sutivan, Milna, Splitska, Postira, Pučišća, Povlja. Sumartin je klidná vesnice na východním pobřeží ostrova Brač, ideální pro odpočinkovou dovolenou. Hlavními přednostmi Brače jsou krásné pláže, hojnost středomořské vegetace v okolí letovisek a hotelů, moderní hotely, apartmány, soukromé domy a vily. Brač má trajektové spojení se Splitem ze Supetaru a mezinárodní letiště využívané hlavně v sezóně, zejména pro charterové lety. Ubytování Brač Bol zahrnuje pohodlné apartmány s blízkostí pláže.

Město Bol na ostrově Brač s asi 1 700 obyvateli se nachází na jihu a je známé již zmíněnou krásnou pláží Zlatni rat, která patří k nejfotografovanějším na celém světě. Kromě této pláže nabízí Bol i mnoho dalších aktivit a zážitků. Můžete navštívit místní muzeum, a pokud toužíte po adrenalinovém zážitku, je tu možnost vyzkoušet windsurfing, kitesurfing nebo seskok padákem. V Bolu je spousta restaurací a kaváren, kde si můžete pochutnat na tradičních chorvatských jídlech a nápojích, a nezapomeňte na místní specialitu – chobotnici pod pekáčem. Pokud se rozhodnete pro pobyt v městečku Bol, doporučujeme vám rezervovat si ubytování předem, protože v letní sezóně je plné turistů. Bol na ostrově Brač je nádherné prázdninové místo, kde můžete odpočívat na pláži nebo prozkoumat celý ostrov Brač.

Dovolená na ostrově Brač přináší kombinaci krásných pláží, historických památek a autentické atmosféry chorvatského ostrova. Dobrý výběr ubytování na Brači vám umožní zažít autentickou atmosféru ostrova a vychutnat si pohodlný a příjemný pobyt na pobřeží Jaderského moře.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny