Díky blízkosti pevniny a mostu v Trogiru je ostrov Čiovo velmi dobře dostupný. Nejvyšším vrcholem je Rudine, na ostrově nejsou žádné vodní toky, a tak musí být zásobován vodou z pevniny. Díky příznivému klimatu se zde pěstují mandloně, vinná réva, olivovníky a fíkovníky. Čiovo je administrativně součástí Trogiru, žije zde 6 000 obyvatel a počet obyvatel se díky nové výstavbě zvyšuje. Na ostrově se nacházejí obce Čiovo, Arbanija, Zedno, Okrug Gornji a Donji a osady Slatine a Prizidnice. Apartmány Čiovo jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají komfortní ubytování s blízkostí k moři.
Původní název ostrova je Bua, což je pravděpodobně ilyrského původu. Na ostrově se dochovala řada staveb, např. středověký kostel svatého Maura (Sveti Mavro) v obci Zedno, předrománský mariánský kostel Gospa Kraj mora v obci Čiovo, bývalý gotický dominikánský klášter sv. Kříže (Sveti Križ) v Arbaniji, mariánský kostel Gospa z Prizidnice na východě ostrova na skalách, byzantská ikona a gotický obraz Ukřižování ve farním kostele ve Slatine a zbytky raně křesťanského kostela svaté Eufemie (Sveta Fumija) na ostrůvku Sveta Fumija. Ubytování na Čiovu přináší pohodlí a klidné prostředí, které vytváří ideální zázemí pro odpočinkovou dovolenou.
V zátoce Movarstica se nachází oblíbená Bílá pláž (Bijela plaža) a pláže v obci Donji Okrug. U jihozápadního pobřeží Čiova jsou ostrůvky Sveta Fumija, Kraljevac, Galerija a v této oblasti jsou dobré podmínky pro sportovní rybolov. Na východním pobřeží jsou možnosti příjemného koupání v zátoce Supetarska. Okrug Gornji je rušnější prázdninové místo s mnoha možnostmi zábavy, promenádou, restauracemi a kavárnami. Dovolená na Čiovu slibuje relaxaci na krásných plážích, průzkum malebných vesniček a ochutnávku místních specialit.