Dubrovník – ubytování, letenky, dovolená

Perla Jadranu, jak se Dubrovníku všeobecně říká, je proslulá svým malebným historickým vzhledem a krásnými plážemi, které často navštěvují různé světové celebrity. Dubrovník je jednou z nejoblíbenějších destinací a může se pochlubit velmi příznivým klimatem s více než 250 slunečnými dny v roce. Žije zde více než 42 000 obyvatel. Ulice jsou plné zeleně s mnoha pomerančovníky a citroníky. Dubrovník je univerzitním městem s divadlem a symfonickým orchestrem.

Dubrovník byl kdysi významným obchodním centrem, známým svou prosperitou a bohatstvím. Město bylo postaveno v 7. století a je plné krásných historických památek. Kdysi to bylo nedobytné město, pevnost, dnes je to obdivované město, muzeum. Městské opevnění tvoří téměř 2 kilometry hradeb, které doplňuje 15 věží a několik pevností. Nejkrásnější je Staré město (Stari grad), které je rovněž chráněno UNESCO, také barokní kostel svatého Blažeje (Crkva sv. Vlaha), který byl ochráncem města. Starý Dubrovník je pěší zóna se známou promenádou Stradun. Další zajímavostí je pevnost Lovrijenac, která se nachází na 37 m vysokém útesu. Ve městě se nachází také několik muzeí, která se zaměřují na historii a kulturu města.

V Dubrovníku se konají tradiční Dubrovnické letní hry (Dubrovačke ljetne igre), při nichž na různých místech Starého města vystupují různí herci, tanečníci a hudebníci. V Dubrovníku se pravidelně koná filmový festival Libertas, na němž se promítají filmy z celého světa, které se jakýmkoli způsobem dotýkají tématu “svobody”, což je také oficiální vlajka města v podobě slova Libertas (latinsky svoboda). Dubrovník je také známý z mnoha filmů a seriálů, jako je Hra o trůny nebo James Bond: Casino Royale. Pro fanoušky těchto filmů může být návštěva Dubrovníku ještě zajímavější.

V Dubrovníku najdete spoustu restaurací s tradiční chorvatskou kuchyní i mezinárodními specialitami. Můžete si zde pochutnat na čerstvých rybách, chobotnicích, krevetách a dalších mořských plodech, které jsou pro tuto oblast typické. Kromě toho můžete ochutnat také místní víno a olivový olej, které jsou známé svou vysokou kvalitou a chutí. Pro ty, kteří hledají noční život, je Dubrovník plný nočního života. Ve Starém městě se nachází mnoho barů, restaurací a klubů, které nabízejí živou hudbu a tanec až do časných ranních hodin. Město je také známé svými plážemi a vodními aktivitami. Mezi nejoblíbenější pláže patří Banje, Sveti Jakov a Lapad. Na těchto plážích si můžete užívat slunce, moře a relaxovat v některé z mnoha restaurací a barů, které se zde nacházejí.

Kromě toho Dubrovník nabízí několik příležitostí k výletům a poznávání okolních měst a ostrovů. Mezi nejoblíbenější výlety patří návštěva souostroví Elafita, kde se můžete projet lodí a obdivovat krásné pláže a přírodní scenérie. Další atrakcí je ostrov Lokrum, který se nachází jen několik minut plavby lodí od města. Je to ostrov plný zeleně, pláží a krásných botanických zahrad. Můžete se zde projít, navštívit mořské akvárium nebo se pokochat nádherným výhledem z vrcholu pevnosti Fort Royale.

Dubrovník je krásné a fascinující město, které návštěvníkům nabízí mnoho zajímavostí. Jeho krásná historická architektura, nádherné pláže a bohaté možnosti vyžití činí z Dubrovníku ideální místo pro dovolenou, odpočinek a zábavu. Pokud se chystáte navštívit Chorvatsko, nenechte si návštěvu tohoto krásného města ujít. Vyberte si komfortní ubytování v Dubrovníku a prožijte jedinečnou dovolenou plnou krásy a historie.

Let z Prahy do Dubrovníka je rychlým a pohodlným způsobem, jak se dostat do tohoto nádherného chorvatského města. Při letecké dovolené v Dubrovníku si můžete užít skvělý výhled na historické památky a překrásné pobřeží. Dovolená v Dubrovníku letecky je ideální volbou pro ty, kteří chtějí maximalizovat svůj čas na dovolené a rychle se dostat k moři a slunci. S širokou nabídkou letenek do Dubrovníka si můžete vybrat optimální termín a trasu pro svou cestu.

Dovolená v Dubrovníku přináší kombinaci historie, kultury a nádherného pobřeží. Toto historické chorvatské město nabízí úchvatné památky, malebné uličky a krásné pláže. Rezervujte si apartmány v samém srdci Dubrovníku a užijte si pohodlný pobyt s blízkostí historických památek.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny