Ostrov Dugi otok – ubytování, apartmány, dovolená

Ostrov Dugi otok je proslulý mnoha jeskyněmi: Strašna peć, Kozja peć, Veli Badanj, Crvene rupe, Pećna. Na jihu ostrova se nachází jedna z nejkrásnějších jadranských zátok Telašćica a na severu neméně malebná zátoka Solišćica. Jižní část ostrova je skalnatá, západní pobřeží je strmé a vysoké. Dugi Otok má krásnou a nedotčenou přírodu. Na ostrově žije téměř 2 000 obyvatel. Na ostrově se pěstuje vinná réva, olivovníky a zelenina, obyvatelé se věnují také chovu ovcí a rybolovu. Pro svou dovolenou na Dugi Otok si vyberte kvalitní ubytování z naší bohaté nabídky, která splní všechny vaše očekávání.

Hlavní a největší vesnicí je Sali, pojmenovaná podle bývalých solných pánví, kde se můžete zúčastnit lidové slavnosti Aljska užance, jejíž nejveselejší částí jsou závody oslů. Savar je městečko proslulé kameny, které tvoří hlavní zadarské náměstí, římskými a benátskými paláci a kostely, a dokonce i budovou OSN v New Yorku. V obci Veli Rat se nachází nejvyšší jadranský maják Punta Bianca s výškou 42 metrů. Vyberte si z naší rozsáhlé nabídky apartmánů na Dugi Otok a užijte si pohodlné a kvalitní ubytování pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Ostrov Dugi otok nabízí vynikající podmínky pro všechny vodní sporty a v obci Božava se nachází prestižní potápěčská škola. V těsné blízkosti ostrova se nacházejí Kornatské ostrovy (Národní park Kornati), které jsou magnetem pro všechny milovníky nedotčené přírody. Dugi otok má trajektové spojení se Zadarem z obce Brbinj. Dugi Otok nabízí nezapomenutelné zážitky v obci Žman. Ubytování v této malebné vesnici vám umožní ponořit se do klidné atmosféry a vychutnat si přírodní krásy tohoto chorvatského ostrova. Soline na Dugi Otok jsou známé svými krásnými plážemi a klidným prostředím. Oblast Dragove na Dugi Otok je skvělým místem pro ty, kteří hledají odlehlé a tiché prostředí.

Zarezervujte si nezapomenutelnou dovolenou na Dugi Otok a objevte krásy této chorvatské destinace. S bohatou nabídkou ubytování a půvabným prostředím ostrova si můžete užít relaxační dovolenou plnou dobrodružství. Prozkoumejte naše možnosti ubytování, přečtěte si recenze a vyberte si ideální místo pro svůj odpočinkový pobyt.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny