Ostrov Hvar – ubytování, robinzonáda, dovolená

Jeden z deseti nejkrásnějších ostrovů světa, kde najdete jak naprosté soukromí, tak bohatý noční život. Okolní moře patří podle posledních průzkumů k nejčistším na Jadranu. Ostrov má přes 11 000 obyvatel a je nejdelším ostrovem v Chorvatsku. Zarezervujte si ubytování na ostrově Hvar a užijte si jedinečnou kombinaci klidu a přírodních krás na jednom z nejkrásnějších chorvatských ostrovů.

Na Hvaru se pěstuje vinná réva, olivovníky, jižní ovoce (citrusy, fíky) a také rohovník, jehož plody jsou známé jako rohlíkový chléb. Hvar je známý také díky levanduli a rozmarýnu. Zásobování vodou zajišťuje podmořský vodovod z pevniny. Historie ostrova Hvar je velmi stará, nejstarší nálezy pocházejí z doby 6 000 až 5 000 let před naším letopočtem. Stejně jako celý Jadran byl i Hvar osídlen Ilyry a později Řeky. Na úrodném poli Starigrad, východně od Starého Gradu, se zachoval tzv. řecký ager, což je parcelace zemědělské půdy. Jedná se o historickou památku zapsanou na Seznam světového dědictví UNESCO. Užijte si klidnou dovolenou na Hvaru, kde nádherné pláže, malebná přístavní města a bohatá historie tvoří ideální kombinaci pro relaxaci a poznávání.

Hlavní letoviska na ostrově jsou Hvar, Stari Grad, Jelsa, Vrboska, Zavala, Sućuraj. Ostrov Hvar má trajektové spojení ze Starého Gradu do Splitu a ze Sućuraje do Drveniku na Makarské riviéře. Na Hvaru se nachází nejstarší divadlo v Chorvatsku. V centru města turisty zaujme hlavní náměstí – Pjaca a zdobená zvonice katedrály, nad níž se hrdě tyčí vojenská pevnost Fortica, známá také jako Španjol. Město Sućuraj okouzlí historickými památkami a díky plážím se na dovolenou s dětmi nejlépe hodí městečka Zavala a Milna. Vůni borových lesů si můžete vychutnat v Jelsy, která se skrývá na úpatí dvou nejvyšších hor na Hvaru. Jelsa je malebné městečko obklopené vinicemi a olivovými háji, nabízející klidnou atmosféru a nádherné výhledy na moře. Ubytování v Jelse vám poskytne ideální výchozí bod k prozkoumání krás ostrova Hvar a okolí. Stari Grad na ostrově Hvar je historické město s úzkými uličkami, kamennými domy a malebným přístavem. Ubytování ve Stari Gradu vám umožní ponořit se do bohaté historie a autentické atmosféry tohoto chorvatského přímořského města.

Vyberte si z široké nabídky ubytování na chorvatském ostrově s nejčistším mořem na Jadranu. Najděte si ideální ubytování v apartmánech na Hvaru a užijte si pohodlný a relaxační pobyt poblíž slavných pláží a malebných vesnic. Přečtěte si kompletní informace, recenze klientů a prohlédněte si fotogalerie. Pláže na ostrově Hvar jsou ideálním místem pro relaxaci a odpočinek, kde můžete užívat slunečních paprsků a krystalicky čisté vody. Na ostrově Hvar můžete také zažít jedinečnou robinzonádu, kde se můžete vzdát moderního života a ponořit se do klidu a jedinečného prostředí, daleko od civilizace.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny