Ostrov Krk – ubytování, apartmány, dovolená

Ostrov Krk, který je jedním z největších ostrovů v Chorvatsku, nabízí turistům různé možnosti dovolené. Ostrov patří ke Kvarnerským ostrovům a je jednou z nejbližších destinací pro slovenské turisty. Nejvíce osídlený a úrodný je sever ostrova, který má členité skalnaté pobřeží. Východní část ostrova se časem proměnila ve skalnatou pustinu kvůli větru proudícímu z pevniny (bora). Turisty nejvíce lákají udržované čisté pláže, z nichž až 14 bylo oceněno Modrou vlajkou. Naplánujte si skvělou dovolenou a vyberte kvalitní ubytování na krásném ostrově Krk, který nabízí půvabné pláže, historická města a nezapomenutelné zážitky.

Nejznámějšími turistickými místy jsou města Krk, Punat, Baška a Malinska, která se stala oblíbeným místem již v době vídeňské šlechty, kde si můžete užít nočního života, dobře se najíst v restauracích a nakoupit v obchodech. Kromě krásných pláží nabízí ostrov Krk také řadu historických památek a kulturních zajímavostí, mezi něž patří Lapidárium v Omišalji, hrad chorvatských šlechticů Frankopana v Krku a replika nejstarší památky chorvatského písemnictví – Bašćanské tabule v Jurandvoru. Chcete-li zažít město Krk v jeho starobylém světle, zúčastněte se lidového festivalu Stomorina na počest svátku Nanebevzetí Panny Marie a vychutnejte si zvuky tradičního lidového dechového nástroje sopila. V krásném přímořském městečku Baška na ostrově Krk se nachází pestrá nabídka ubytování včetně apartmánů, která dokonale doplní vaše dovolenkové zážitky.

Ostrov je s pevninou spojen mostem z betonové konstrukce a je jedním z nejdelších mostů této konstrukce na světě (1 430 m). Zásobování vodou zajišťují dvě malá jezera: jezero Omiska a jezero Ponikve. Třetinu ostrova pokrývají lesy. Na Krku se daří chovu ovcí, rybolovu, pěstování oliv, ovoce, zeleniny a vinné révy. Pro milovníky aktivní dovolené nabízí ostrov Krk více než 300 km dobře udržovaných cyklistických a turistických stezek. Prožijte nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Krk, kde se setkává krásná příroda, bohatá historie a pohodlné ubytování.

Vyberte si z široké nabídky ubytování na klidném chorvatském ostrově Krk, který leží jen několik hodin jízdy z Česka. Přečtěte si kompletní informace, recenze klientů a prohlédněte si fotogalerie. Prožijte rodinnou dovolenou na ostrově Krk s dětmi a vyberte si z naší pestré nabídky ubytování, které splní všechny vaše požadavky na pohodlí a blízkost k moři.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny