Ostrov Lošinj – ubytování, dovolená, apartmány

Ostrov Lošinj se nachází ve vnějším pásu Kvarnerského souostroví. Ve srovnání se sousedním Cresem je mnohem menší, ale zato má dvojnásobný počet obyvatel, přes 8000. Severní část ostrova je hornatá, pobřeží je velmi členité, zejména v jižní části, v níž leží i nejoblíbenější letoviska – Mali Lošinj a Veli Lošinj. Lošinj je obklopen četnými ostrovy a ostrůvky, které se staly oblíbeným výletním cílem návštěvníků ostrova – Unije, Vele a Male Srakane, Susak, Ilovik, Vele a Male Orjule, Sv.Petar, Kozjak a Trasorka. More v okolí ostrovů bylo vyhlášeno prvním chráněným úsekem moře se zaměřením na intenzivní ochranu zdejší kolonie delfínů skákavých (Tursiops truncatus), chorvatský dobri Dupin. Městečka Mali a Veli Lošinj byly prohlášeny za klimatické lázně. V Lošinji můžete vybírat z různých druhů ubytování, ať už preferujete pohodlné hotely, útulné apartmány nebo klidné ubytování v soukromí, vše v těsné blízkosti krásných pláží a přírodních scenérií.

Lošinj původně tvořil s ostrovem Cres jeden velký ostrov s názvem Apsyrtides, který tak byl největším ostrovem na Jadranu, ale ve starověku byl v jeho nejužším místě vybudován úzký průplav, aby byla zkrácena plavba pro lodě, přes který je položen otočný most, který se otáčí klikou. Ostrov Lošinj byl osídlen již v prehistorické době, stopy ilyrských sídel jsou stále přítomny v podobě tzv. liburnská gradin. Později se na něm usazovaly Římané, po kterých se zachovaly zbytky římských venkovských vil. U ostrova došlo k mimořádnému archeologickému objevu v hloubce 45 metrů, kde byla nalezena antická bronzová socha Apoksiomena, řeckého atleta. Dovolená na ostrově Lošinj nabízí kombinaci nádherné přírody, historie a klidných pláží.

Ostrov Lošinj je dobře dostupný přes ostrov Cres, na který se lze dostat trajektem z pevniny (Brestova – Porozina) nebo z ostrova Krk (Valbiska – Merag), který je s pevninou spojen mostem. V sezóně také funguje trajektová linka Zadar – Mali Lošinj se zastávkami na ostrovech severodalmátských souostroví (Ist, Olib, Silba, Premuda). Dovolená na ostrově Mali Lošinj slibuje nezapomenutelný zážitek plný slunce, překrásných pláží a klidu. Mali Lošinj nabízí různorodé možnosti ubytování, od pohodlných apartmánů po útulné hotely, vše v blízkosti nádherných pláží a přírodních krás.

Vyberte si ze široké nabídky ubytování na chorvatském ostrově Lošinj, při kterém uvidíte i delfínů. Přečtěte si kompletní informace, hodnocení klientů a zobrazte fotogalerie.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny