Ostrov Pag – ubytování, apartmány, dovolená

Ostrov Pag je pátý největší ostrov (285 km2) v Jaderském moři. V současné době má asi 8000 obyvatel (patří k ostrovům s nejnižší hustotou zalidnění). Na jihozápadě je nízký, na severovýchodě vysoký a strmý. Zejména tato strana je vystavena obávanému studenému nárazovému větru – bóře. Většina ostrova je holá a skalnatá. Chorvatský ostrov Pag s množstvím apartmánů nabízí nejen krásné pláže, ale i bohatý kulturní život a gastronomické pochoutky.

Z Pagu se od pradávna vyváží sůl, která je zdrojem prosperity ostrova. Získávala se z rozsáhlých mělkých jezer, ale tento starobylý způsob prakticky vymizel a dnes se sůl vyrábí umělým ohřevem mořské vody a jejím odpařováním. Produkce soli na ostrově Pag tvoří 2/3 celkové chorvatské produkce (1000 tun ročně).

Pag kdysi obýval ilyrský kmen Liburnů, kteří byli zdatnými mořeplavci a staviteli lodí, po nichž zůstaly pozůstatky jejich opevněných sídlišť a nekropolí. Na počátku 4. století n. l., za vlády Římanů, postihlo ostrov obrovské zemětřesení, při němž se do moře zřítilo celé město Cissa, stojící přibližně na místě dnešní osady Caska, jejíž zbytky jsou patrné na mořském dně. Od konce 7. stol. Na ostrově se začaly usazovat slovanské kmeny. Od 15. do 19. stol. vládli Pagu Benátčané, poté více než 100 let Habsburkové.

Největší obcí a správním centrem ostrova je město Pag, dalšími jsou Novalja, Lun, Šimuni, Kolan a Dinjiška. Ubytování v soukromí ve Staré Novalji poskytuje autentický zážitek z pobytu s možností prozkoumat okolní krásy a tradice. Povljana nabízí pestré ubytování s různými možnostmi od apartmánů po rodinné penziony, ideální pro dovolenou s rodinou. Ostrov Pag bývá cílem turistů, kteří dávají přednost jednoduššímu, levnějšímu a klidnějšímu pobytu, čistému moři a nehledají příliš hlučnou společenskou zábavu a intenzivní noční život. Vyberte si ubytování na Pagu, ostrově klidu. Výjimkou je pláž Zrće, která je známým centrem zábavy (plážové kluby, diskotéky, zábavné programy, animace, soutěže), ale další možnosti zábavy a společenského vyžití jsou i ve městě Pag a v Novalji. Pro svou blízkost k nočnímu životu a krásným plážím je ubytování v Novalji skvělou volbou pro aktivní dovolenou. Ubytování na Pagu vám otevírá dveře k prozkoumání malebných vesnic, fascinující přírody a jedinečných památek na tomto chorvatském ostrově. Ubytování v Potočnici vám poskytne klidné prostředí a krásný výhled na moře pro relaxační dovolenou v Chorvatsku. Ubytování v Mandre je ideální pro ty, kteří hledají klidné a pohodlné místo na dovolenou na chorvatském ostrově. Ro­bin­zonáda na ostrově Pag vás zavede do odlehlých a nádherných koutů ostrova, kde si můžete užít klidnou a nezapomenutelnou dovolenou.

Dovolená na ostrově Pag vám nabídne skvělé pláže, historické památky a bohatý noční život pro dokonalou kombinaci relaxace a zábavy. Přečtěte si kompletní informace, recenze klientů a prohlédněte si fotogalerie. Apartmány na ostrově Pag poskytují pohodlné a moderní ubytování v blízkosti atraktivních lokalit, jako jsou krásné pláže a historická města.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny