Ostrov Pašman – ubytování, apartmány, dovolená

Ostrov Pašman se nachází poblíž Zadaru, jihovýchodně od ostrova Ugljan, který je propojen mostem přes průliv Ždrelac. Pobřeží ostrova je členité, vnitrozemí je kopcovité. Na méně členitém východním pobřeží se nacházejí všechna větší sídla ostrova – Tkon, Nevidjane, Kraj, Pašman, Mrljane, Dobropoljana, Banj, Ždrelac. Počet obyvatel na ostrově Pašman se pohybuje kolem 3 500. Na ostrově se pěstují olivovníky, zelenina, ovoce, chovají se ovce a kvete rybolov. Pašman byl osídlen Ilyrů už v prvním tisíciletí př. n. l., později je vystřídali Římané a poté Benátčané. Památek na ostrově Pašman zůstalo jen velmi málo. Ubytování na Pašmanu vám umožní zažít autentickou chorvatskou atmosféru a blízkost k historickým památkám a malebným vesničkám.

Ostrov má trajektové spojení z Tkonu do Biogradu na Moru a z Preka na ostrově Ugljan do Zadaru. Navzdory vhodným a příznivým přírodním podmínkám je ostrov Pašman málo navštěvovaný turisty, což však zaručuje klidnou dovolenou. Sousední ostrov Ugljan má větší a kvalitnější ubytovací kapacity, Pašman si však zachovává svůj původní přírodní ráz. Apartmány na Pašmanu jsou moderně vybavené a poskytují komfortní ubytování s výhledem na okolní krajinu, která láká k průzkumu.

Vyberte si ze široké nabídky ubytování na klidném chorvatském ostrově Pašman. Přečtěte si kompletní informace, hodnocení klientů a prohlédněte si fotogalerie. Dovolená na Pašmanu je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidné a krásné prostředí s možností relaxace u čistých pláží a malebných zátok.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny