Pelješac – ubytování, apartmány, robinzonáda

Poloostrov Pelješac je po Istrii druhým největším poloostrovem v Chorvatsku. Poloostrov vyniká vynikajícím červeným vínem, krásnou přírodou, bohatou vegetací, malebnými městečky a zátokami s krásnými plážemi. Mezi nejoblíbenější letoviska patří Orebić, Trpanj, Viganj, Kučište a Žuljana. Na poloostrově žije přes 8 000 obyvatel. Vyberte si komfortní apartmány na Pelješac a užijte si pohodlný pobyt s krásným výhledem na moře.

Poloostrov je jediným místem v Evropě, kde ve volné přírodě žijí šakali. Vnitrozemí pokrývají převážně vinice. Právě odtud pochází proslulé víno značky Dingač a Postup. Na pobřeží se pěstuje jižní ovoce, mandloně a olivovníky. Rozvíjí se také rybolov, včetně umělého chovu ústřic. Rezervujte si ubytování v soukromí na Pelješaci a zažijte autentickou chorvatskou atmosféru.

Prvními historickými obyvateli poloostrova byli Ilyrové, po nichž zůstává objev evropského významu v osadě Nakovana – významné ilyrské svatyni z prvního tisíciletí před naším letopočtem. Nálezy z řeckého a římského období jsou vzácné. Ze starokřesťanského a předrománského období pochází několik velmi cenných kostelů, zejména kostel svatého Michala (Sveti Mihovil) s freskami, a z pozdního středověku gotické františkánské kláštery.

Hlavním turistickým střediskem je město Orebić, které je známé svými krásnými plážemi. Za nejkrásnější část pobřeží jsou považována pobřežní městečka Kučište, Viganj a Lovište. Za nejvhodnější místo pro surfování je považováno moře u osady Viganj, kde se konalo mistrovství Evropy ve windsurfingu. Na jižním pobřeží jsou příjemnými malými letovisky Žuljana, Trstenik a Prapratno. Ubytování v Trpanji na Pelješaci nabízí ideální základnu pro objevování okolních krás a památek. Z poloostrova Pelješac jezdí trajekty z Trpanje do Ploče na pevnině, z Orebiće do Korčuly-Dominće a z Prapratna do Sobry na ostrově Mljet u Kamene. Jízdní řád najdete v sekci Lodní doprava).

Vyberte si z široké nabídky ubytování na chorvatském poloostrově Pelješac, který je proslulý vynikajícím červeným vínem a nejlepším místem pro windsurfing. Pelješac nabízí rozmanité ubytování pro každého, ať už preferujete apartmány, hotely nebo soukromé domy. Pro unikátní zážitek si zvolte robinzonádu na Pelješaci a užijte si dovolenou v klidu a přírodě. Využijte také last minute nabídky a ušetřete při plánování své dovolené na Pelješaci.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny