Primošten – ubytování, apartmány, dovolená

Toto malebné městečko a oblíbené letovisko se nachází v nejjižnější části Severní Dalmácie a má více než 1 500 obyvatel, kteří se zabývají pěstováním vinné révy, oliv a rybolovem. Primošten je proslulý svými neobvyklými vinicemi s odrůdou babić, protože jeho obyvatelé dokázali pěstovat vinice navzdory dlouhému suchu a kamenité půdě. Většina obyvatel však pracuje v cestovním ruchu. Primošten leží na dvou poloostrovech mezi zátokami Luka Primošten a Raduca. V první zátoce je původní stará vesnice Primošten s úzkými uličkami, schodišti a kostelem na nejvyšším bodě, na sousedním poloostrově Raduca jsou především služby spojené s cestovním ruchem – ubytovací zařízení, hotely, restaurace, bary, hřiště a další sportovní zařízení. V blízkosti zátoky Luka Primošten se nachází několik ostrovů, ostrůvků a skalnatých výběžků, z nichž největší je ostrov Maslinovik.

Staré město Primošten tvoří úzké uličky obklopující pět set let starý farní kostel svatého Jiří (Župna crkva sv. Jurja), který stojí na nejvyšším bodě poloostrova a nabízí nádherný výhled. Primošten se pyšní kamennou „krajkou“ vinice Bucavac a Marinou Kremik, jedním z nejmalebnějších přístavů v Chorvatsku. Jižně od Primoštenu se na kopci Gaj nachází největší památník na světě, monumentální socha s podstavcem vysoká 17 metrů a vážící 45 tun, Pomník Panny Marie Loretánské.

Ubytování v Primoštenu, malebném městečku na pobřeží Jaderského moře, je ideální volbou pro ty, kteří hledají klidnou a odpočinkovou dovolenou. Najdete tam řadu ubytovacích možností, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a soukromých domů, které vám poskytnou pohodlné a příjemné prostředí pro vaši dovolenou v Primoštenu. Ubytování v Primoštenu vám umožní vychutnat si krásné pláže, historické památky a tradiční dalmatskou kuchyni. Před rezervací ubytování v Primoštenu doporučujeme prozkoumat různé možnosti a vybrat si tu, která nejlépe vyhovuje vašim preferencím a rozpočtu.

V Primoštenu na chorvatském pobřeží si můžete vybrat z různých typů ubytování, včetně komfortních apartmánů, které nabízejí pohodlný a útulný pobyt pro vaši dovolenou. Apartmány v Primoštenu jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají flexibilitu a soukromí a zároveň si mohou užívat krásy tohoto půvabného městečka a jeho okolí. Vyberte si z široké nabídky ubytování v oblíbeném a atraktivním severodalmatském letovisku Primošten. Přečtěte si kompletní informace, recenze klientů a prohlédněte si fotogalerie.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny