Ostrov Rab – ubytování, dovolená, apartmány

Ostrov Rab je známý jako ostrov slunce, písku, moře a krásy a už od dob Římanů se mu říká “ostrov štěstí” – Felix Arba. Má největší počet písečných pláží na Jadranu, až třicet. Ostrov je hornatý. Díky pověstnému studenému nárazovému větru bóra vanoucímu z pevniny je východní část ostrova pustá, bez vegetace. Na ostrově se nachází jedna z nejoblíbenějších pláží na Jadranu, Rajska Plaža. V centrální části ostrova se pěstují olivovníky, ovoce a zelenina. Na ostrově žije více než 9 000 obyvatel. Ubytování v soukromí na ostrově Rab je skvělý způsob, jak zažít autentickou atmosféru. Největším městem je Rab, dalšími významnými městy jsou Lopar, Mundanija, Supetarska Draga, Kampor, Banjol, Palit a Barbat. Rab je oblíbenou základnou jachtařů. Ostrov má trajektové spojení z Mišnjaku do Stinice a z Loparu do přístavu Valbiska na Krku. Ubytování na ostrově Rab u moře vám poskytne dokonalý přístup k plážím a kouzlu Jaderského moře.

Město Rab a jeho kamenné uličky vás zvou na výlet do minulosti. V centru města se nachází Městská lóže, někdejší centrum veřejného života, a Knížecí palác (Knížecí dvůr), kde nejvíce vyniká věž s gotickými okny. V údolí Supetarska draga se nacházejí zbytky benediktinského kláštera a kostel svatého Petra, který má ve své zvonici nejstarší zvon na Jadranu. Z poloostrova Lopar lze navštívit ostrov Goli otok, kde se nachází nejznámější vězení z dob bývalé Jugoslávie. Za návštěvu stojí také park Komrčar, který je jednou z nejkrásnějších zelených oáz na Jadranu, kde společně rostou původní i exotické rostliny. Na ostrově se koná největší slavnost Raba, Rapske Fjere, kde můžete zažít svět tradičních řemesel a domácích výrobků a turnaje ve střelbě z kuší Raba, což je připomínka minulosti, kdy je ostrované používali k obraně městských hradeb. Prozkoumejte krásy ostrova Rab během dovolené plné relaxace a zábavy.

Vyberte si z široké nabídky ubytování na chorvatském ostrově Rab s největším počtem písečných pláží na Jadranu a známou pláží Rajska Plaža. Přečtěte si kompletní informace, recenze klientů a prohlédněte si fotogalerie. Dovolená na ostrově Rab přináší nezapomenutelné zážitky. Last minute nabídky na ostrově Rab jsou skvělým způsobem, jak ušetřit a naplánovat spontánní dovolenou.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny