Split – ubytování, letenky, dovolená

Split je jedno z nejoblíbenějších chorvatských letovisek na pobřeží Jaderského moře. Díky své krásné přírodě, zajímavým historickým památkám a živé atmosféře si získal srdce mnoha návštěvníků z celého světa. Split je malebné chorvatské přímořské město, které vás okouzlí svým přírodním půvabem a pozoruhodnými kontrasty. Je to moderní letovisko na pozadí starobylého města, které láká návštěvníky již po staletí. Split je hlavním hospodářským, kulturním a dopravním centrem střední Dalmácie. Je výchozím přístavem trajektů a výletních lodí na mnoho ostrovů po celém Jadranu. Ze Splitu se snadno a rychle dostanete na okolní ostrovy Brač, Hvar, Šolta a Čiovo. Je to jedno z nejslunečnějších míst na Jadranu, kde žije více než 240 000 obyvatel. V okolí se pěstuje ovoce, zelenina a vinná réva.

Split je známý svým antickým původem a nachází se zde mnoho kulturních památek, například starověký Diokleciánův palác, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, který nechal postavit římský císař ve 4. století. Palác byl později přestavěn na město a dnes tvoří historické centrum Splitu. Na trhu Peristil se můžete projít po starobylém kameni, který kdysi sloužil jako divadlo, nebo se projít uličkami starého města. Na kopci Marjan se nachází mnoho kostelů a kaplí, které stojí za návštěvu, a z vrcholu kopce se vám naskytne nádherný výhled na celé město a okolní krajinu.

Split je oblíbený pro své pláže, skvělé restaurace a rušný noční život. Apartmány ve Splitu nabízí pohodlné a stylové ubytování v těsné blízkosti krás Jadranu a historického centra města. Můžete se vydat lodí na krásné okolní ostrovy a vychutnat si jedinečnost Jaderského moře. Ubytování v soukromí ve Splitu přináší neopakovatelný zážitek z pobytu v těsné blízkosti historie a živé atmosféry chorvatského přímořského města. Split má také krásné pláže a spoustu příležitostí k provozování vodních sportů. Pláže se nacházejí v blízkosti města a jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit den u moře a užívat si slunečného počasí. Pro ty, kteří hledají něco aktivnějšího, jsou k dispozici plachetnice, jachty, kajaky a mnoho dalších vodních aktivit. Ubytování ve Splitu nabízí komfortní a stylové možnosti pro váš pobyt v tomto krásném chorvatském městě. Dovolená ve Splitu slibuje spojení historie, slunce a moře pro dokonalý odpočinek na chorvatském pobřeží.

Letenky do Splitu jsou klíčem k otevření dveří do tohoto malebného přístavu na pobřeží Jaderského moře. Letecké spojení do Splitu z Brna, Prahy nebo Ostravy umožňuje snadný přístup k historii, kultuře a krásám chorvatského pobřeží. Levné letenky do Splitu vám otevírají dveře k dobrodružství a odpočinku na pobřeží Jaderského moře.

Vyberte si z široké nabídky ubytování v moderním letovisku na pozadí starobylého města v srdci Střední Dalmácie.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny