Ostrov Ugljan – apartmány, ubytování, dovolená

Ostrov Ugljan se nachází nedaleko Zadaru. Se sousedním ostrovem Pašman je spojen mostem přes kanál Ždrelac. Ugljan je jedním z nejhustěji osídlených ostrovů v Jaderském moři, žije zde více než 7 500 obyvatel. Vnitrozemí ostrova je hornaté a na ostrově se ve velkém pěstují olivovníky, fíkovníky a vinná réva. Kromě zemědělství je pro ostrov důležitý také rybolov. Hlavní obcí je Kali, která je považována za jedno z nejdůležitějších rybářských center na Jadranu. Východní část Ugljanu je nižší a členitější, a proto se zde nacházejí všechna sídla ostrova: Ugljan, Lukoran, Sutomišćica, Poljana, Preko, Kali, Kukljica.

Panoramatu Ugljanu dominuje pevnost svatého Michala (Tvrdjava sv. Mihovil), kterou ve 13. století postavili Benátčané. Byla postavena jako opevněná pevnost na místě benediktinského kláštera. Pouhých 80 metrů od Preka leží malebný ostrůvek Galovac (zvaný též Školji), na němž se nachází františkánský klášter bratří hlaholských mnichů z 15. století. O něco dále se nachází ostrůvek Ošljak se starochorvatským kostelem z 10. století a zbytky zničených větrných mlýnů ze 17. století.

Ugljan je dnes považován za jedno z předměstí Zadaru a je spojen trajekty a loděmi z Preka a také ze sousedního ostrova Pašman z Tkonu do Biogradu na Moru. Zajímavostí je, že obyvatelé ostrova mluví velmi zvláštním dialektem, kterému těžko rozumějí i sami Chorvati.

Apartmány na ostrově Ugljan nabízejí ideální útočiště pro dovolenou plnou klidu a krásné přírody. Ubytování na ostrově Ugljan vám umožní ponořit se do autentické atmosféry a kouzla tohoto chorvatského ostrova. Ugljan je místem, kde se spojuje klidný odpočinek s nádhernými výhledy a křišťálově čistým mořem. Dovolená na ostrově Ugljan je skvělou volbou pro ty, kteří hledají oddech a relaxaci ve stínu středomořského ráje.

Vyberte si ze široké nabídky ubytování na chorvatském ostrově Ugljan. Přečtěte si kompletní informace, hodnocení klientů a zobrazte fotogalerie.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny