Zadar – ubytování, dovolená, letenky

Zadar je jedním z nejkrásnějších měst v Chorvatsku s bohatou historií a kulturou. Je to známé chorvatské město, centrum Severní Dalmácie, které leží na pobřeží Jaderského moře a nabízí turistům mnoho možností pro strávení příjemné dovolené. Je snadno dostupné autem, vlakem i letecky. Kromě toho je také univerzitním městem a důležitým dopravním uzlem s více než 75 000 obyvateli. Město obklopuje několik menších i větších ostrovů (Pašman, Dugi Otok, Ugljan).

Historie Zadaru sahá až do starověku, kdy byl významným obchodním centrem. Nachází se zde mnoho historických památek: kostel svatého Donáta z 9. století je jedním z nejstarších křesťanských kostelů v Chorvatsku, katedrála svaté Anastázie, antické fórum a mnoho dalších převážně románských a renesančních staveb. Historickému centru dominuje známá ulice Kalelarga.

Kromě historických památek nabízí Zadar také mnoho pláží, příležitostí k různým sportům, mnoho restaurací a barů s místními specialitami a také mnoho zábavních podniků pro noční život. Město se může pochlubit také dvěma moderními, technicky unikátními atrakcemi: Mořskými varhanami (Sea Organ), které vydávají specifické zvuky, a Pozdravem slunci (Salute to the Sun), který vytváří soubor vizuálních efektů. V relativní blízkosti se nacházejí také národní parky Paklenica a Kornati.

Ubytování v Zadaru vás zavede přímo k moři, kde si můžete užívat krásné výhledy a osvěžující atmosféru. Apartmány v Zadaru nabízejí komfortní a pohodlné ubytování v srdci tohoto chorvatského města. Letiště v Zadaru je výborným výchozím bodem pro vaši dovolenou, umožňujícím snadný přístup k nádhernému pobřeží. Nezapomeňte na letenky do Zadaru, které vám otevřou bránu do této kouzelné destinace.

Vyberte si z široké nabídky ubytování v chorvatském Zadaru, kde najdete spoustu historických památek, pláží a nočního života. Přečtěte si kompletní informace, recenze klientů a prohlédněte si fotogalerie.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny