Istrie – ubytování, dovolená, apartmány

Istrie je největší chorvatský poloostrov, který je plný rozmanitosti a barev. Množství ubytovacích možností na celém pobřeží doplňuje bohatá nabídka ve vnitrozemí, které je plné vinic. Při plánování dovolené na Istrii si můžete vybrat z rozmanité nabídky ubytování včetně pohodlných apartmánů přímo u moře. Dovolená na Istrii přináší nejen krásné zážitky, ale také možnost ubytování u pláže, které dodají vašemu pobytu autentičnost a komfort.

Ve městě Umag se každoročně koná světoznámý tenisový turnaj Croatia Open. Milovníky památek potěší historie sahající až do starověku. Díky třem elixírům Istrie: vínu, olivám a lanýžům je Umag již od starověku významným a atraktivním letoviskem. Dovolená v Umagu, a stal se jednou z nejvýznamnějších turistických destinací v Chorvatsku. Rybářský přístav Savudrija s majákem, který osvětluje cestu poutníkům a rybářům od roku 1818, je ideálním místem pro klidnou dovolenou. Savudrija je nejzápadnější a nejsevernější místo v celé Istrii a Chorvatsku a nabízí pobřeží s borovicemi, cypřišovými háji a různorodými plážemi. Novigrad nabízí kulturní zážitek v podobě bluesového festivalu, na kterém vystupují světoví hudebníci, a který doplňuje řada dalších kulturních, zábavních a gastronomických festivalů. Poreč se svým Valamar Jazz Festivalem osloví především milovníky jazzu a bazilika svatého Eufracia (zapsaná na seznamu UNESCO) se svou architekturou a krásnými byzantskými mozaikami uchvátí každého návštěvníka. Nevelké letovisko mezi městy Vrsar a Poreč na členitém pobřeží plném zátok, pláží, ostrovů a ostrůvků, Funtana, malá zemědělská obec leží 6 km jižně od Poreče a patří k nejjižnější části porečské turistické aglomerace, nabízející úrodné okolí s vinicemi, ovocem, zeleninou a olivami. Vrsar je významné letovisko a malebné historické městečko, které láká turisty úzkými uličkami a náměstími. Díky členitému pobřeží, krásnými plážemi a bohatým lesům patří k nejpříjemnějším letoviskům Istrie. Město Rovinj leží na kopcovitém poloostrově a jeho “Rovinjská noc” se stala nejnavštěvovanějším letním rybářským festivalem na Jadranu. Riviéra Fažana nabízí návštěvníkům nepřeberné množství aktivit. Můžete se těšit na krásné pláže, cyklistické stezky, golfová hřiště a školu windsurfingu. Zaujme také římská vila ve Valbandonu, uličky Peroje, promenády a náměstí fažanského přístavu, kde se v létě konají rybářské slavnosti, folklorní festivaly a módní přehlídky šperků z římského období.

Ve městě Pula, které bylo založeno před 3000 lety, si budete připadat jako ve starověkém Římě díky hlavnímu náměstí Forum s chrámy, radnici, Zlaté bráně, ale především budete obdivovat zachovalou Arénu, kde se v dávné minulosti odehrávaly gladiátorské zápasy. Kulturu si užijete na filmovém festivalu v Pule, kde se pod otevřeným nebem tohoto chorvatského Kolosea promítají filmy. Banjole, malá rybářská obec a klidné letovisko s členitým pobřežím v nejjižnější části Istrie, je ideálním místem pro milovníky romantického koupání, sportovní rybáře a gurmány. Nachází se 6 km jihovýchodně od Puly, leží mezi zálivy Soline a Paltan a nabízí dobré možnosti ubytování v soukromých apartmánech a kempu v zátoce Cintinera. Riviéra Medulin se nachází v nejjižnější části Istrie, neboli Kouzelné zemi (Terra Magica), jak se jí často říká. Kouzlo Medulinské riviéry spočívá v království orchidejí na mysu Kamenjak, v blízkosti městečka Premantura, ve stopách dinosaurů na ostrově Fenoliga a také ve starých větrných mlýnech a odlehlých plážích Medulinského zálivu, kde se nachází mnoho skrytých zákoutí určených k odpočinku v ústraní. Národní park Brijuni je souostroví, které vám poskytne safari dobrodružství, během něhož uvidíte nejrozmanitější flóru a faunu a také stopy dinosaurů. Riviéra Labin je jednou z prvních riviér, kde se rozjel chorvatský cestovní ruch. Slavnostní atmosféra večerů “Co vařily naše babičky” (Ca su kuhale naše noni) je jedinečným zážitkem, který návštěvníkům Rabacu umožní poznat kulturu a tradice Chorvatska.

Vyberte si z rozmanité nabídky apartmánů a ubytování na Istrii a užijte si dovolenou na největším chorvatském poloostrově známém rozmanitostí, malebností a pestrostí barev.

Letenky Istrie


      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny