Písečné pláže v Chorvatsku

Už dávno neplatí rozšířený názor, že v Chorvatsku neexistují písečné pláže. Písečných pláží je sice málo, ale o to jsou kouzelnější. Od Pagu po Rovinj a od Hvaru po Krk můžete strávit nezapomenutelnou dovolenou na jedné z nejlepších písčitých pláží v Chorvatsku. Objevte úžasné destinace pro svou příští dovolenou například na těchto plážích:

Sabunike je krásná písečná pláž na úpatí Velebitu, jen několik kilometrů od Ninu a Zadaru. Na pláži si můžete dopřát relaxační terapie s léčivým bahnem. Je ideálním místem pro rodiny s dětmi a páry. Písečná pláž Crni Molo se nachází přímo v Crikvenici a nabízí řadu sportovních aktivit, od plážového volejbalu přes tobogány až po vodní lyžování. Na pláži je také možné si pronajmout slunečníky a lehátka a využít sprchy. Crvena luka u Biogradu na Moru je menší písečná pláž, která je v zátoce docela skrytá očím návštěvníků, takže je ideální pro romantické lenošení a osamělý odpočinek. Pláž Sakarun na ostrově Dugi Otok je obklopena borovicemi a je obklopena křišťálově čistým mořem.

Chorvatsko má mnoho vhodných písečných pláží pro děti. Písečná pláž Bijeca u Medulinu je oblíbená díky tomu, že je obklopena stromy a díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná zejména pro rodiny s dětmi. Tato písečná pláž se nachází několik kilometrů od Puly, která písečnú pláž nemá. Tato písčitá pláž je ještě krásnější díky nádherným ostrůvkům, které ji obklopují. Písečná pláž v Zatonu získala ocenění Modrá vlajka díky křišťálově čistému moři a celkovému vzhledu. Nachází se na Zadarské riviéře a nabízí mnoho sportovních aktivit, zábavní park a tobogány. Na ostrově Rab se nachází dlouhá pláž Rajska plaža, která se rovněž pyšní oceněním Modrá vlajka a díky mělkému moři je ideální pro rodiny s dětmi a neplavce. Pláž Slatnica, která se nachází nedaleko centra Murteru, má mělké křišťálově čisté moře, kde se na betonové části pobřeží nachází řada kaváren, barů a několik zábavných dětských atrakcí.

Umag má písečnou pláž, která přináší radost milovníkům písku a zvýrazňuje pohodu a krásu Jaderského pobřeží. Přibližně 5 km severně od Umagu leží písečná pláž v Zambratiji. Ve města Rijeka a jeho okolí bohužel nenajdete písečnou pláž, ve městě se spíše setkáte s kamennými plážemi. Ostrov Krk také nabízí písečné pláže: Na polovině cesty mezi Vrbnikem a Šilou, ve vesnici Risika, najdete písečnou pláž Sv. Marek a v městečku Krk je písečná pláž Redagara. Na ostrově Pag je také několik písečných pláží, např. pláž Pirka se nachází ve městě Pag a pláž Ručica je krásná písečná pláž ve městě Metajna.

Pokud vás láká představa moře a písku v Chorvatsku nebo máte děti, které milují písečné pláže, vyberte si z nabídky ubytování v jejich blízkosti.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny