Zprávy z Chorvatska

iDNES.cz – Alena Daňková Spezializuje se na oblast Rakouska, Německa a Chorvatska. Tematický záběr sahá od spotřebitelské problematiky, přes turismus a trendy v oblasti cestovního ruchu, ekonomické a aktuální zahraniční reportáže, až po cestovatelské články.

 • Češi jezdí nejradši do Bavorska a do Berlína, říká šéf turistické centrály
  on 22. června 2024 at 10:00

  Německo má našlápnuto k rekordní turistické sezoně. Dosavadní čísla překonala všechny prognózy. „V prvním čtvrtletí letošního roku uskutečnili zahraniční turisté v Německu okolo patnácti milionů přenocování, což je v porovnání se stejným obdobím loňska o 7,8 procenta více. Fotbalové Euro je skvělá příležitost, jak ještě více vylepšit image Německa jako turistické země,“ říká Jan Pohaněl, ředitel Německé turistické centrály pro ČR.

 • Jadran, Alpy a Euro – tři turistické magnety letošní letní sezony. Jaká bude?
  on 21. června 2024 at 22:00

  Začátkem června se dvě české rodiny na poslední chvíli rozhodly, že za tři týdny vyrazí do Chorvatska. Jejich přátelé měli být tou dobou na ostrově Pag ve čtyřhvězdičkovém kempu. Plán byl jednoduchý – na sedm nocí rezervovat dva mobilní domy, ideálně v blízkosti pláže. Jenže kemp nabízel jedinou poslední ubytovací jednotku, jinak bylo vyprodáno. Na první týden v červenci!

 • Nej skluzavka, echt Divoký západ, exkurze do Bayernu… Krok za krokem zemí EURA
  on 14. června 2024 at 22:00

  EURO je Německo. EURO si dělá z Německa, kde fotbal je národní sport, něco jako svoji výkladní skříň. Nebo obráceně. Aby ne, země plná památek a národních parků, země, kde se dobře jí a pije a kde byl radler – tedy smíchanice piva a limonády – na výčepu už v dobách, kdy se v Česku pila jen desítka, dvanáctka… a plzeň. Ale tipů, jak zažít Německo, je mnohem víc.

 • „Všímá si kancléř vůbec, co se děje?“ Jak Německo poznamenal volební šok
  on 10. června 2024 at 22:00

  Je sečteno. Spíše by se dalo říct zúčtováno. Němci koaliční vládě kancléře Scholze nicnedělání nejen z pohledu neúnosné nelegální migrace spočítali. Politické špičky i média v Německu jsou po nedělních volbách do evropského parlamentu „v šoku“. Jen voliči ne.

 • Němci, mlčte! Jinak jste rasisti. Média a politici problémy s migrací přehlížejí
  on 10. června 2024 at 11:33

  Útoky noži, znásilnění. Politické elity realitu problémů s nelegální migrací přesto podle místních přehlížejí, ve velkých městech je dle některých už komplikované žít. „Pokud se člověk vyjádří nahlas kriticky k migraci, velmi rychle je zasazen do skupiny rasistů,“ líčí v reportáži MF DNES.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny