Zprávy z Chorvatska

iDNES.cz – Alena Daňková Spezializuje se na oblast Rakouska, Německa a Chorvatska. Tematický záběr sahá od spotřebitelské problematiky, přes turismus a trendy v oblasti cestovního ruchu, ekonomické a aktuální zahraniční reportáže, až po cestovatelské články.

 • Až tři metry sněhu. Rakouská střediska, kde si prodloužíte lyžařskou sezonu
  on 13. března 2024 at 23:00

  Letošní zimní sezona v Alpách pokračuje. A to bez ohledu na teploty, které v posledním měsíci leckde atakují jarní hodnoty. Klimatické změně navzdory se díky moderním zasněžovacím technologiím lyžuje a snowboarduje do hlubokého jara. Dokonce i mimo ledovce a v lokalitách, jejichž nejvyšší body nedosahují ani 2 000 metrů nad mořem.

 • Krize lyžování se v tuto chvíli nekoná, říká jeden z šéfů rakouského SkiWeltu
  on 2. března 2024 at 11:00

  Tyrolský SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental patří k největším skiareálům v Rakousku. Před pandemií na zdejších svazích ve špičce sezony lyžovalo až 46 tisíc návštěvníků denně. „Tyto špičkové počty sice už nemáme, ale na druhou stranu jsme letos zaznamenali jeden z nejsilnějších lednů v historii,“ říká Andreas Haselsberger, výkonný ředitel firmy Bergbahnen Scheffau, která je součástí lyžařského kolotoče.

 • Navzdory klimatu si start sezony v Alpách chválí. V únoru však poptávka klesá
  on 1. března 2024 at 23:00

  Navzdory teplu i stále se zvyšujícím cenám je dosavadní vývoj sezony v Alpách úspěšný. Některá střediska hlásí dokonce vyšší návštěvnost než před koronavirem. Hlavní sezona se však zkracuje, již od půlky února klesá střediskům poptávka.

 • Jak si zpříjemnit cestu do Alp. Vyhněte se kolonám a zajeďte si na výlet
  on 12. února 2024 at 23:00

  Cesta do Alp na lyže je strašák. Tedy ne normálně, ale ve špičce zimní sezony. A ještě k tomu o víkendu. Existuje vůbec způsob, jak si takovou cestu zpříjemnit? Podívejte se na místa v Německu a Rakousku, která můžete cestou do Alp a zpátky navštívit.

 • Z lyží rovnou do páry. Kde hledat v Rakousku skvělé termální lázně
  on 29. ledna 2024 at 23:00

  Rakousko je alpskou velmocí. O tom není pochyb. Kromě toho se tady výjimečně daří i další turistické disciplíně – termálům. A kombinace vysokohorských masivů, zasněžených vrcholů a netradičních lázeňských domů s léčivými prameny je opravdu mimořádná.

      Ubytovanie v Chorvátsku 2024Apartmaji Na Hrvaškem 2024   Wakacje i Wczasy w Chorwacji 2024Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Urlaub Kroatien Geniessen 2024   Zájezdy k moři 2024Chaty na pronájemChaty na prenájomZľavové kupóny